Dynaxepedice Malá Fatra

10. – 13. 10. 2019 – Malá Fatra, Terchová, Slovensko

Nastal podzim a jak bývá v tomto čase zvykem, opět jsme se vydali s kamarády fotografy na podzimní fotoexpedici. Tentokrát jsme zavítali do Malé Fatry. Ubytovali jsme se v pěkné chatě Václav v Terchové – Biely Potok.

První den vyrazili na hřebenovou túru z Vrátné doliny jsme vyšlapali nejprve na Chatu na Grúni (989 m). Pak jsme se vydali dále po žluté, strmým stoupáním plným bahna a našich pádů na Poludňový Grúň (1460 m). Následně jsme už pokračovali po hřebeni, kde už cesta byla výrazně jednodušší, na Steny – severný vrchol (1535m). Dále přes Steny – južný vrchol (1528 m), Hromové (1636 m) a Chleb (1647 m). S ohledem na počasí, kdy vrcholy byly v mracích a viditelnost sotva 20 m, jsme naší pouť ukončili a na Snilovském Sedle a vrátili se lanovkou zpět do Vrátné.

Druhý den jsme se vydali z Techové po modré podél Hlbokého potoka a prošli Jánošíkové Diery, Dolné Diery až po Sedlo Medzirozsutce (1200 m). Následně jsme se vyšplhali skalní průrvou na Malý Rozsutec (1344 m) a po zelené turistické značce se vrátili zpět do Terchové.

Poslední den odjezdu jsem už jen já sám narychlo vyběhl na Chleb (1647 m) a využil krásného počasí a pořídil pár fotografií.

Komentáře nejsou povoleny.